13 Haz 2016

Fantastic Duo / Kore Programı


Güney Kore dizileri kadar programlarıyla da dikkat çekiyor. Son zamanlarda dikkatimi çeken programlardan biride Abnormal Summit programının sunuculuğundan hatırlayacağımız Jun Hyun Moo'nun önderliğini yaptığı Fantatic Duo programı. 

Kore'de ki en iyi sanatçıların hayranlarıyla yaptıkları düeti konu alıyor. Akıllı telefona indirilen programla belirlenen şarkıyı seslendiriyorlar. Katılım sınırsız. Fakat bu katılımın arasından sadece üç kişi seçiliyor. Bu kişiler arasından bir tanesi de düet hakkını kazanıp o hafta gelen üç ünlü sanatçı ve hayranlarıyla ayrıca bir önce ki programın galibiyle yarışacak. Programın seyri bu şekilde ilerliyor.Her hafta bir tema seçip gelen sanatçılar hayranlarıyla o tema üzerinden şarkılarını seslendiriyorlar. Ayrı özel düetler yayınlanıyor. Müzik evrenseldir sözünü kanıtlar sonuna kadar kanıtlayan bir program. Aynı dili konuşmasak dinlerken yaşatıkları o duyguyla zaten kendimizden geçmiş oluyoruz.

İlk bölümlerde Big Bang grubundan Taeyang yer aldı. Sesinin güzelliğine zaten hayranım. Big Bang'in Loser şarkısıyla telefon üzerinden yapılan düete dünya üzerinde çok fazla insan katıldı. Bunların arasına Winner üyeleride yer almdı. Buyrun. Katılanlar arasında seçilen üç kişi arasındaki mücadelede güzeldi. Kazanan Lim Chang Jung oldu.

Final'de seslendirdikleri Eyes,nose,lips şarkısıyla etkiletyici performans sergilediler. 
Taeyang'ın daha önce bir bayanla düeti olmamış. İlk kazer Lim Chang Jung ile deneyimlemiş oldu.

İlk bölümden bu yana haftalardır birinciliği kimselere kaptırmayan Kraliçe Lee Sun Hee ve Lee Yi Jin'in seslendirdikleri her şarkıda duygu patlaması yaşadım. İlk bölüm seslendirdikleri "I Always Miss You" harikaydı. Fakat beni etkilen sekizinci bölümdeki "I Want to Know" düetleri oldu. 
Lee Sun Hee'nin yaptığı en güzel düet Kyuhyun ile olan. Kyuhyun'un en büyük hayalide gerçeklemiş oldu.

Geçen bölümlerin birinde Aliee yer aldı. Programın şu zamana kadar seslendirilen en iyi performanslarını gerçekleştirdiler. Sevilen şarkısı Heaven ile üst düzey bir performans olan düeti gerçekleştirdiler.

2 yorum:

  1. Valla ne diyosan katiliyorum benim gibi dusunen birini daha bulduguma cok sevindim . Ozellikle i want to know yorumuna bana gore dunyadaki gelmis gecmis en iyi sarki duzenlemelerinden biri neden bilmiyorum ama bu kafin bagimlilik yapyo ve dinleyince ayni etkiyi vermiyo izlemekte izliyo insan boyle biri korede dunyaya geldigi icin kore nekadar sansli

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Böyle kaliteli programları izlemekten keyif alıyorum. Aynı fikirde olmamıza sevindim.

      Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..