18 Haz 2016

Seviyor Sevmiyor // Uyarlama Hakkında

Mart ayında She Was Pretty dizisinin uyarlama furyasına dahil olduğundan bahsetmiştim. "İlk Aşkım" diğer bir adıyla "Seviyor Sevmiyor" olarak geçen çarşamba günü ekranlara geldi. She Was Pretty izlerken çok keyif aldığım için uyarlaması konusunda tereddütlerim söz konusuydu. Seviyor Sevmiyor dizisinin reklamları dönmeye başladığında ister istemez "galiba senaryoya sadık kalacaklar" düşüncesine hakim oldum. 

Dizinin ilk bölümünü izlediğimde She Was Prrety dizisiyle bire bir uyarlamasını gördüm diyebilirim. Repliklerden mekana kadar her şeyi birebir uygulamaları, yapboz, şemsiye, jackson çorapları gibi bir çok ayrıntıyı es geçmemeleri açıkçası mutlu etti.


Benim tereddüt ettiğim tek bir şey var. She Was Pretty dizisnde Kim Shin Hyuk karakterini canlandıran Choi Siwon'un dizide sergilemiş olduğu oyunculuğu izleyenler hatırlar. Mimiklerini çok iyi derecede kullanarak rolüne entegre ederek eğlenceli bir hal almasını sağlayarak bir üst seviyeye çıkarmış olmasıydı. Burada onun karakterini canlandırarak Yiğit Kirazcı'ya büyük bir pay düşüyor diyebilirim. Belki onun gibi Jackson (Jeksıın) diyemeyecek ama en azından onun kadar duygu yansıtabilir diye düşünmek istiyorum. Aksi halde benim için başarısız bir dizi olarak kalabilir.

2 yorum:

  1. Siwon'un karakteri ileriki bölümlerde nasıl ilerleyecek ben de merak ediyorum. detaylar bire birdi ama orda 45-60dk olan dizi bizde 2 saate uzatılmaya çalışıldığı için çok uzun diyaloglar var gibi geldi bana. ayrıca 16 bölümlük diziyi sağından solundan çekerek kaç bölüme nasıl uzatacakalar bilemiyorum -_-

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bir kere Jeksın deyişi bile farklıydı. O sebeple inan bende merak içindeyim. Diziyi sadece yaz dizisi olarak bırakırlarsa güzel olur. MBC başka bile seti ziyarete gelmiş bence çok fazla değişiklik yapamazlar gibi geliyor.

      Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..