12 Eki 2016

Cinderella and Four Knights / Kore Dizisi


Eun Ha Won ölen annesinin isteğini gerçekleştirmek için öğretmen olmak istemektedir. Üvey annesi ve üvey kz kardeşi tarafından korkunç bir hayat yaşamaktadır. Kendi ayakları üzerinde durmak için bir çok yarı zamanlı işte çalışır. Bir gün Haneul grubu başkanından yüklü bir maaş karşılığında 3 ay Sky House konağında çalışması ve ona verdiği görevleri yapmasını ister. Annesine verdiği sözü tutabilmek adına üniversiteye gitmek için para biriktiren Eun Ha Won bu teklifi kabul eder. Haneul Grubunun üçüncü nesil varisleri olan Kang Hyun Min, Kang Ji Woon, Kang Seo Woo ve baş sekreter Lee Yoon Sung ile Sky House'da yaşamaya başlar.Dizi Cinderellawa Nemyungui Kisa adlı romandan uyarlanmıştır.

Jung Il Woo dizide Kang Ji Woon karakterini canlandırıyor. Daha önce 49 Days, Flower Boy Ramen Shop, The Moon Embracing The Sun, Golden Rainbow, Diary of A Night Watchman, High-end Crush dizilerinden hatırlayacaksınız. Haneul Grubu varislerinden olan Kang kuzenlerin iki numarası olarak karşımıza çıkıyor. Annesini küçük yaşta kaybeden yıllar sonra dedesinin ona ulaşmasının ardından, Haneul grubunun varislerinden biri olarak hayatına devam etmek zorunda kalıyor. Kang kuzenler arasındaki gerilimin ana karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

Ahn  Jae Hyun dizide Kang Hyun Min karakterini canlandırıyor. Daha önce You My Love the Star, You're All Surrounded ve Blood dizilerinde izledim. Ahn Jae Hyun geleceği parlak aktörlerden. Kang Hyun Min, Haneul Grubun varislerinden olup Kang kuzenlerin büyüğüdür. Ailenin içinde büyüyen tek torun olduğundan para içinde büyümüştür. Bu sebeple elde etmek istediği her şeye sahip olan birine dönüşmüştür. Aynı zamanda Hyun Min çapkın olmasının yanı sıra kendisini her kızın düşlediği beyaz atlı prens olarak görür. Tabi ki böyle düşünen herkesin karşına sert bir kaya mutlaka denk gelmiştir. Kimseyi umursamayan yapısının altında derin yaralar olduğunu daha ilk bölümden anlamak güç değil.
Cnblue grubunun üyesi Lee Jung Shin; dizide Kang Seo Woo karakterini canlandırıyor. Lee Jung Shin'in bir çok dizide yer almasına rağmen izlediğim ilk yapımı. İlk fırsatta eski dizilerini izleyeceğim. Kang Seo Woo, Haneul Grubunun bir diğer varisi. Kang kuzenlerin en küçüğüdür. Dizide reel hayatındaki gibi bir idol ve söz yazarına hayat veriyor. Kang kuzenlerin arasında en uysal olan kesinlikle Seo Woo.


Park So Dam, dizide Eun Ha Won karakterini canlandırıyor. Because It's The First Time, Beautiful
Mind dizisinde izledim. Park So Dam'ın duru bir güzelliği var. Eun Ha Won karakteri akıllı, tuttuğunu koparan lise öğrencisidir. Annesini küçük yaşta kaybetmiş babasıda başka bir kadınla evlenmiştir. Üvey annesi ve kız kardeşi yüzünden korkunç bir ev hayatı sürmektedir. Üniversiteye gidebilmek için bir çok yarı zamanlı işte çalışmaktadır. Haneul Grubunun başkanı red edemeyeceği bir teklif sunar. Bu teklif başkanın okul giderlerini karşılaması karşılığında "Sky House" adlı konakta kalması ve verdiği görevleri yerine getirmesidir.
A Pink grubunun güzel yüzü Son Na Eun, dizide Park Hye Ji karakterini canlandırıyor. Daha önce Second Time Twenty Years Old dizisinde izlemiştim. Park Hye Ji, tutkulu bir moda tasarımcısıdır. Çok güzel olmasının yanı sıra dışa dönük bir yapısı var. Kang Hyun Min'in çocukluk arkadaşı olup birbirlerinin ilk aşkıdır. Naeun'u APink'ten dolayı çok severim. Fazlasıyla güzel olmasına rağmen oyunculuğunu bu dizide sevemedim.

Kang Kuzenler

 Kang Hyun Min ve Eun Ha Won arasındaki uyum  izleyenleri ilk bölümden diziye bağlayan en büyük etken oldu. İkisinin arasındaki uyumdan dizi boyunca keyif aldım. Dizide daha çok bölümleri olsun istedim. 
Kang Ji Woon ve Eun Ha Won arasındaki uyumu sevdim. İlk bölümler Ji Woon'un sergilediği davranışlar fazlasıyla sinir bozucuydu. İlk bir kaç bölüm kıza karşı kullandığı tek diyalog "defol" demesiydi. Bir süre sonra Jung Il Woo'yu sever biri olarak nasıl böyle bir role girer diye düşünmeden duramadım. Fakat bu durumun aşılmasının ardında Ji Woon ve Ha Won arasında tatlı bir uyum son bölümlere doğru kendini sevdirdi.

Kang Seo Woo ve Eun Ha Won arasındaki uyum harikaydı. Ji Woon ve Hyun Min'e nazaran sıcak ve temiz bir kalbe sahip Seo Woo bu yönünü Ha Won'a karşı kullanmaktan çekinmedi. Aralarındaki arkadaşlık bir süre sonra tek taraflı aşka dönüşürken birbirlerine hissettirmeden doğru yolu bulmaları dizinin en güzel ayrıntılardan biriydi. 

Dizide sevmediğim tek çift Ahn Jae Hyun ve Naeun arasındaki uyumdu. Jae Hyun'un canlandırdığı Hyun Min; kendini beğenmiş, burnu havada, soğuk bir karakter. Naeun'un canlandırdığı Hye Ji; çocukluğundan beri Hyun Min'e kör kütük aşık, senelerce onu bekleyen aslında renkli bir karakter. Buraya kadar her şey normal gelebilir. Fakat izlerken Naeun'da ne yazık ki o aşkı ve renkli havasını sezemedim. Oyunculuğu fazla donuk olduğundan Ahn Jae Hyun ile uyumu yakalayamadı. Bu sebeple aralarındaki aşk pek inandırıcı gelmedi. bir heyecan yoktu.

Cho Min; dizide Haneul grubu sekreteri ve Kang kuzenlerden sorumlu kişi Lee Sung Yoon karakterini canlandırıyor. Daha önce Yong Pal dizisinde izlemiştim. Lee Sung Yoon fazlasıyla karizmatik bir karakter. Dizi boyunca güldüğünü görmek zor. Fakat finaldeki o güldüğü sahne yok mu üzerine şiirler yazdırabilir. Senaristin Lee Sung Yoon üzerinde oluşturmaya çalıştığı küçük çaplı saçmalığı görmezden geliyorum. Genel olarak ele alınca Lee Sung Yoon karakteri en az Kang kuzenler kadar dikkat çekiciydi. 

Cindirella and Four Knights dizisini senaryosundan çok kadrosu için izledim diyebilirim. Böyle efsane kadroyu bir arada görmek her zaman nasip olmaz. Beni bilen bilir Jung Il Woo'nun oyunculuğu çok severim. Hiçbir yapımını kaçırmadım. Romantik-komedilerde daha çok görmek istediğimi daha her fırsatta dile getiriyorum. Jung Il Woo beni yine yanıltmadı. Kang Ji Woon karakteriyle ilk bölümlerde "Defol" kelimesinden nefret ettirse de sonrasında büründüğü rolün hakkını sonuna kadar verdi. Ahn Jae Hyun aşırı yakışıklı oluşu ve soluk teninin ona kattığı imajla, kendini beğenmiş, çapkın bir o kadar duygularını içinde yaşayan bir karakteri çok iyi yansıttı.  You My Love the Star, You're All Surrounded ve Blood dizilerini düşünecek olursam kendini bulduğu dizi Cindirella and Four Knights derim. Cnblue grubundan tanıdığım ilk kez bir yapımda izlediğim Lee Jung Shin, canlandırdığı Kang Seo Woo karakterini sevmeyen bir kişi dahi çıkmaz diye düşünüyorum. Müzikle uğraştığını düşünürsek naif bir karaktere sahip olduğu için Seo Woo'yu sevdim. Park So Dam'ın çok fazla yapımını izlemedim. Doğal bir havası olmasıyla birlikte kiminle partner olursa olsun uyum sağlıyor.

Dizinin ilk bölümlerini izlediğimde senaryonun birbirlerine karşı hiçbir sevgi beslemeyen Kang kuzenler Eun Ha Won'un eve gelmesiyle aldığı görevlerin sonucunda birbirleriyle yakınlaşmalarını daha çok izlemek isterdim. Her ne kadar son üç bölüm yer vermiş olsalar da senaryo konusunda en büyük eksiklerden biriydi. 

Dizinin çekildiği mekanlar görülmeye değer değil miydi?
Bir çok mekanı daha önceki dizilerde izlediğim için yabancı bile gelmedi diyebilirim. Mesela SKy House diye adlandırılan evi daha önce Cruel City'de görmüş, fazlasıyla dikkatimi çekmişti.
Deniz manzaralı havuz teması bana Santoriniyi hatırlattı. 


Bu rüzgar panelinin olduğu mekanı daha önce Yong Pal dizisinde gördüğümü hatırlıyorum.

The Girls Who Sees Smells dzisini izleyenler bu akvaryumu yakında hatırlayabilir. YooChun ve Kim So Hyun'un abi kardeş olarak zaman geçirdikleri akvaryumun önü :)

Dizinin müzikleri kendisinden daha güzeldi desem abartmış olmam. Yetenekli BTOB bebeklerimin seslenirdiği "For You" Rapini sevdiğim Jessi "My Romeo" Gfriend Sin B&Si Jin "Confession" B1A4 grubundan CNU "How to Find Love" ZIA "Only One" A Pink Bo Mi "Without You" YOUNHA "I Believe" DickPunks "You Pour a Star" Green Cacao "If I Meet You Again Someday"  şarkılar bu senenin en iyilerine aday. Lee Jung Shin dizide bir çok şarkıyı seslendirdi onlar; "If I Meet You Again Someday", Confession ve Stars Fall On You".

Cinderella and Four Knights; senaryo açısında fazla beklenti içine girilmeden tatlı ve sevimli oyuncuları için izlenecek orta seviyede bir romantik komedi. Konusu itibariyle daha fazla genç kesime hitap ediyor. Masal konsepti olarak ekrana geldiğinden dolayı sonuna kadar o şekilde gitti. Konu olarak klişe bulanlar olabilir ya da senaryoyu seven doyurucu bulan olabilir. Kendimce diziyi tanımlamam gerekirse masal gibi başlayıp masal gibi bitti. Bir masalda mantık aranmaz.Duygu olarak yoğun hisler beklemezseniz, beklentinizi biraz daha düşük tutarsanız oyuncuları için izlenebilecek bir dizi.


4 yorum:

 1. Bu diziyi indirmeye başladım. Sonra izleyecğim, dediğin gibi konusu klasik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazımda dediğim gibi beklenti içinde olmazsan seveceğim bir dizi olur :)

   Sil
 2. Klişelerle dolu güzel bir filmdi ama favori çiftim Kang Min Hyun ve Eun Ha Won'du. :D Hadi olmadı kardeş çıksınlar dedim o da olmadı. :/ İlk başlarda Kang Ji Woon karakterinin sabitsizliği sinir bozucuydu ama sonra güzel oldu. Kang Seo Woo'ya bayıldım. Chanyeol'u çok andırdı bana dizide. :) Ama Ha Won'un arkadaşı olan kız ve Hye Ji'yi hiç sevmedim. Diziyi bitirdim yakında bende yorumunu yaparım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Jung Il Woo'yu çok başka severim ama dizi KAng Min Hyun ve Eun Ha Won'un arasındaki uyum sayesinde kendini izlettirdi. Seo Woo karakteri tam kanka olunacak bir tip olduğundan sevgisi de çok başkaydı. Dizide sevmediğim karakter yoktu ama oyunculuğunu beğenmediğim vardı.
   Senin dizi hakkındaki görüşlerini bekliyorum :)

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..