16 Ara 2016

Moorim School / Kore Dizisi
KBS2'nin dizisi olan Moorim School'un konusu yalnızca yüksek akademik puanlara odaklanmış bir okul değildir. Bu okulda, öğrencilere dürüstlük, inanç, özveri ve iletişim de dahil olmak üzere erdemli bir insan olmayı öğretmektedirler. Okulda bulunan öğretmenler ve öğrenciler farklı ülkelerden gelmişlerdir ve her birinin kendi hikayesi vardır.


 • Lee Hyun Woo dizide, eski bir idol olan Yoon Shi Woo karakterini canlandırmaktadır. Hyun Woo daha önce  To The Beautiful You, Scholar Who Walks the Night  dizilerinde, Secretly Greatly  ve Northern Limit Line filmlerinde izledim . Dizideki karakteri, 'Moebius' grubunun lideridir ve kibirli bir kişiliğe sahiptir. O, popülerliğini yitirdikten sonra Moorim Okulu'na kaydolur ve burada yetişir. Kibirli karakterinin ona verdiği imajdan kurtularak farklı bir çevreye sahip olur. 
 • Seo Ye Ji dizide, kör babasına bakan Sim Soon Duk karakterini canlandırmaktadır. Daha önce sadece Diary Of A Night Watchman dizisinde izledim. Dizideki en kötü oyunculuğun sahibiydi. Sadece tarihi dizilerde oynamalı. Soon Duk  karakteri, babasından gizli Moorim School'a gider.Aynı zamanda yarı zamanlı işlerde çalışmaktadır.
 • VIXX grubunun üyesi Hong Bin dizide, babası "Shanghae” şirketinin başkanı olan zengin Çinli bir iş adamı ve annesi Koreli bir kadın olan Wang Chi Ang karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, özgür bir ruha ve çekici bir kişiliğe sahiptir. Hong Bin'i izlediğim ilk dizisi. Diziyi oyunculuk bakımından götüren iki kişiden biriydi. Chi Ang karakterine çok iyi şekilde büründü:
 • Jeong Eu Gene dizide, Moorim School'un ilkeci kızı Hwang Sun A karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Because It's The First Time dizisinde izledim. Diziyi hem canlandırdığı karakter ile hemde oyunculuğuyla ayakta tutan iki kişiden biriydi. Onun karakteri, haksızlığa karşı kayıtsız kalamayan gerekirse müdür olan babasına bile kendisini ezdirmeyen bir karaktere sahiptir.

Başlarında zevkle izlediğim ortalarında aşırı sıkıldığım bir dizi oldu. Fakat sonunu iyi bitirmeleri ise gözümde artı puan kazandılar. Dizinin son birkaç bölümünden beri Chi Ang'ı öldürmelerinden çok korkuyordum ancak bu olmadığından dolayı bir artı puanda oradan aldı senarist. Bu diziyi izlenilir kılan tek şey,  Yoon Shi Woo & Wang Chi Ang dostluğu. O ne güzel bir dostluktu öyle. Tanışma ve kaynaşmaları fazlasıyla güzel işlendi. Bu da ilk bölümlerde gerçekleştiği için izlenebilir oluyordu..Bunun dışında ne konu, ne gizem ne de kurgu çok iyi değildi.  Finalde  Chi Ang ve Shi Woo'nun dostluğunun hala devam ediyor olması çok güzeldi. Hwang Moo Sung ve Chae Yoon'un hala arkadaş olması ve Sun A ile olan diyalogları da çok güzeldi. Finalde en güzeli de her karakterin şuan ne yaptığını göstermeleri oldu sanırım. Tabi eksiklere rağmen..

Dizinin müzikleri dizideki en güzel öğeydi. Lee Hyun Woo "One Thing" VIXX "Alive" ve "The King" grubun vokali Ken "When I See You" seslendirdi. EXID grubundan Hani "Fire" Ha Seong "Run" şarkıları benim dikkatimi çeken şarkılardı.

Albümü dinlemek için; TIKLA

Diziyi öner misin diye sorarsanız. Önermem. Oyuncular için izleyecekseniz ya da dizisiz kaldıysanız izleyebilirsiniz. Ben izlerken ilk 5-6 bölümden sonra aşırı sıkıldım.

Dizi için puanım; 5,5/10

4 yorum:

 1. İşte bu!!!! Süpersin:))) Dizileri senin önerilerin doğrultusunda izleyen ve bu diziyi izlesem mi diye kırk kere düşünmüş olan ben için arayıp da bulamadığım bir değerlendirme😘 Senin dizi zevklerin ile benimkiler uyuştuğu için yazılarını takip etmek büyük keyif😍 Puanlama önerimi de dikkate aldığın için teşekkür ederim 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Mutlu edebildiysem ne mutlu bana o zaman :) İyi-kötü her düşüncenizi dikkate alacağım tabi ki. Vaktim olunca geriye dönük puanlamaları ekleyeceğim. Bu dizi için düşüncelerimi yukarıda belirttim. Zaman kaybıydı sadece Hyun Woo'nun bir dizisini izlemiş oldum diyebilirim.

   Sil
 2. Hyun Woo için belki izleyebilirim. Kesinlikle yorumun çok faydalı oldu. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Bende Hyun Woo için izlemiştim.

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..