31 Mar 2017

8 yıllık kıdemli, çaylak grup HIGHLIGHT!


"8 yıllık kıdemli çaylak grup" beni hem derinden yaralayan hem de delicesine gururlandıran bir söz oldu. BEAST grubunu tanıyan her kpop dinleyicisi onların CUBE Entertainment yüzünden sıkıntılar çektiğini bilir. Aslında çok uzun hikaye ama kısaca anlatıyım. 2009 yılında BEAST olarak 6 kişi çıkış yaptılar. 2016 yılında hem üyelerden biri ayrıldı hem de CUBE Entertainment sözleşmeleri bitti. Onlarda şirketten ayrılıp kendi şirketlerini kurdular. Haklı olarak BEAST ismiyle devam etmek istediler ama CUBE Entertainment ismi vermedi. Onlarda değiştirmek zorunda kaldılar. Highlight isminin nereden geldiğini de açıklayayım. 2016'nın Nisan ayında üyelerden Hyun Seung ayrıldı. Grup 5 kişi olarak bir albüm çıkarttılar ve o 5 kişilik BEAST olarak çıkardıkları ilk ve tek albümün adı HIGHLIGHT 'tı. O albümde highlight diye bi şarkı da var hatta. Grubun adı da bu şekilde HIGHLIGHT oldu. CUBE'un zannettiğinin aksine  isim değişikliği kalitelerinden hiçbir şey eksiltmedi. Olay isim değilmiş başarı üyelerindi.

Highlight, Cube Entertainment ile olan ilişkileri hakkında konuştu.

1. mini albümü 'Can You Feel It?' için yapılan basın toplantısında 20 Mart'ta üyelere eski şirketleri soruldu.
Dujun önce "Kötü bir şekilde bitirmedik, Cube Entertainment nedeniyle Highlight olarak tekrar başlayabildik, bu yüzden minnettarız. Kötü bir his yok, bu yüzden endişelenmenize gerek yok." şeklinde cevap verdi.
Sonra Dongwoon, "Onlarla şartlarımızı tamamladıktan sonra ayrıldık, Sahip olduğumuz CEO'ya hayran olduk ve birbirimize kazan-kazan için yardım etmeye karar verdik" dedi. Dujun şunları ekledi, "(Şu an) Tek fark isim ve ajans. perspektiflerimiz, müzik kimliğimiz ve zihniyetimiz değişmedi bu yüzden şimdiye kadar yaptığımız gibi (halka) yaklaşmayı planlıyoruz" dedi.
Son olarak Yoseob, "B2ST adını kullanmamıza izin verilmese dahi, Bundan sonra Highlight'ı korumayı planlıyoruz, B2ST'i güzel bir anı olarak saklamak istiyoruz" dedi. Yüreği güzel çocuklar.

Acı ve tükenmeyi bir kahkaha altında saklayan bir lider DooJoon,
gözyaşlarına rağmen ilhamla dolu bir sanatçı yazdı şarkılarını Jun Hyung,
zor zamanlar için büyük bir kalbi ve sıcak elleri olan bir arkadaş Yoseob,
Hırs ile güven duymaya istekli bir hayalperest ruhuyla Gikwang,
korku ve karmaşanın ortasında sert kararlar vermek bilgeliğiyle akıllı Dongwoon.
Burada kalplerimizdeki boşlukları kendi başına doldurmak için çok çalışan beş inanılmaz erkek var.
Beş cesur erkek.
HIGHLIGT

HIGHLIGHT çıkış/geri dönüşünü "Can You Feel It" albümüyle 20 Mart tarihinde gerçekleştirdi. İki albüm kapağı kullanıldı albümde. "Sensebility" ve "Sense". Albümde "Don't Frown" başlıklı şarkının enstrümantal versiyonu ile toplamda beş şarkı yer alıyor.

Uzun zamandır merakla ve heyecanla beklenen It's Still Beautiful şarkısının müzik videosu yayınlandı. Ballad tarzına olan şarkı sevgilisinden ayrıldıktan sonra yaşanan aşk acısını konu alıyor. Şarkının sözleri grup üyesi Yonh Jun Hyung tarafından yazıldı. Yapımcılığını Kim Tae Joo üstlendi.
It's Still Beautiful'un çıkış/geri dönüş sahnesi.
Üyeler sizce de parlamıyor mu?

İlk performans M COUNTDOWN çıkış/geri dönüş sahnesine bu şekilde giriş yapmaları..
 Seviliyorsunuz çocuklar :)
Performans için; TIKLA

20 Mart günü "Plz Don't Be Sad" şarkısının müzik videosu yayınlandı. Klipte her üye için canlı renkler ve eğlenceli bireysel mimikleri kullanılmış. Beş üyenin de çekiciliğiyle şarkının güzelliği mükemmel uyum sağlamış. Şarkının beste ve yapımcılığını Yong Jun Hyung ve Kim Tae Joo üsteleniyor. Son yıllarda harika uyum sağlayan iki yakın yapımcı onlar.
Çaylaklığında böylesi sanırsın 8 yıllık grup:)Şarkı bütün yıl beklediğim şarkımış gibi hissediyorum o kadar özlemle dinledim, dinlemeye devam ediyorum.


 Kpop sektöründe çok zorluk yaşamış gruplar arasında ilk sıradasınız. Özellikle son dönemlerde çok konuşuldu çok hakları yendi  ama  her seferinde gururlu bir şekilde susarak şarkılarıyla, kişilikleriyle cevap verdiler. 
Çaylaklığında böylesi sanırsın 8 yıllık grup:)
HIGHLIGHT olarak ilk birincilik.

BTOB çok saygı duyulası bir grupsun. Umarım tekrardan aynı şirkette yollarınız kesişir :) Bir tek BTOB değildi destekleyen Park Shin Hye, Infinite Woohyun, VICTON, CNBlue...


Zamanında deasang ödülünü boşuna almadı bu grup. Gerçekten, tüm samimiyetimle, en derin duygularımla sadece teşekkür ederim. Beşinizi bir arada görmek çok anlamlı benim için.

4 yorum:

  1. Highlight ı bende çok seviyorum ve şarkılarına yeni albümlerine bayılıyorum. Bu nedenle yazını da büyük bir zevkle okudum. Umarım yolları açık olur. Geçen gün kızım en çok hangi grubu seviyorsun dedi düşündüm ve highlight dedim ki bir sürü grup dinliyor ve seviyorum ama bu çocuklar sevimli ve samimi görünüyor gözüme.

    YanıtlaSil
  2. BEAUTY'ler olarak onları hep destekleyeceğiz 💝 yazın çok güzel olmuş

    YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..