27 Mar 2017

Second Time Twenty Years Old / Kore Dizisi


Yıllar önce gençlik ateşi ile erken yaşta anne olmanın getirisi ile çok istediği dans egitimini bir türlü alamayan Ha No Ra'nin başına 2.bi şans gelir aslında tekrar üniversiteye girmek istemesinin sebebi boşanma kararı aldığı kocasıyla ilişkilidir. Oğlunun yadırgamasi, kocasının serzenişi ile bu kararından tam vazgeçmişken basit bir karın ağrısı şikayeti ile gittiği hastane de ufak bir isim değişikliği tüm yaşayamadıkları ve geç kaldıkları için yeniden adım atmasına ve hayatı yeniden öğrenmesine yardımcı olacaktır.
Choi Ji Woo dizide Ha No Ra karakterini canlandırıyor. İzlediğim ilk dizisi. Gençlik yıllarında dansçı olmayı hayal eden Han No Ra,19 yaşında tanıştığı Kim Woo Chul ile evlenmiş, çocuk sahibi olmuştur. O zamandan beri hayatını iyi bir eş ve anneye olmaya adamıştır. Onu en iyi anlatan ifade onlar için saçını süpürge etmiş olabilir. Genç yaşta evlenip, anne olduğu için üniversiteye gidememiş için bir uhde olarak kalmıştı. Aldığı haber üzerine oğluyla aynı üniversiteye  gitmeye karar verir. Choi Ji Woo, Han No Ra karakteri için biçilmiş kaftan. Karakterin yaşadığı sorunları, kaçışları, mutlulukları yani insana dair duyguları güzel aktardı.

Lee Sang Yoon; dizide Cha Hyun Seok karakterini canlandırıyor. Daha önce Angel Eyes ve Liar Game dizilerinde izledim. Ha No Ra'ya lise yıllarında aşık olan Hyun Suk onun liseden arkadaşıdır. Ha No Ra'nın okuduğu üniversitede yardımcı doçenttir. Aynı zamanda tiyatro kulübünün yönetmenidir. Lee Sang Yoon sevdiğim aktörlerden biri.  Doçent rolünün de hakkını çok iyi verdiğini düşünüyorum.Choi Won Young; dizide Kim Woo Chul karakterini canlandırıyor. The Heirs3 Days, Diary Of A Night WatchmanKill Me, Heal MeHello MonsterHwarang dizilerinde izledim. Ha No Ra'nın kocası olarak karşımıza çıkıyor. Han No Ra'nin gittiğini üniversitede profesördür. Gelmiş geçmiş en kötü koca rolü. Dizi boyunca karaktere sinirlendim. Choi Won Young saygı duyduğum bir aktör. Yeri geliyor sevimli bir adam yeri geliyor bir seri katil olarak karşımıza çıkıyor. Karakter oyunculuğunda sayılı isimlerinden biri. 

Kim Min Jae; dizide Kim Min Soo karakterini canlandırıyor. Persevere, Goo Hae-Ra, Because It's The First Time dizilerinde izledim. Ha No RA ve Kim Woo Chul'un  üniversitede okuyan biricik oğulları. Son Na Eun, dizide Oh Hye Mi karakterini canlandırıyor. Cinderella and Four Knights dizisinden hatırlayacaksınız. Dizide Kim Min Soo'nun kız arkadaşı rolüyle karşımızda.
Senaryo ve karakterler çok samimi ve klişelerden uzak, tam aradığım bir diziydi. Bütün karakterler çok iyi analiz edilerek kaleme alınmış olduğu belli. İlginç ve farklı bir konusu var.Çok ilginç Kore de belli bir yaşın üzerindeki öğrencilere tepki var. Ben Üniversiteyi okurken bizim bölümde dahi ileri yaşta öğrenciler de vardı ve hiç kimse yadırgamıyor, dışlamıyordu. Onlarda zaten iş güç sahibi insanlardı belli derslere giriyor ve okulda bizim gibi takılmıyorlardı. Kocasına çok sinir oldum.Kadında hatalı kocasına nasıl bu kadar alttan alıyor. Kadın çok silik bir tip olmuş. Bu yüzden çocuğunun saygısını bile kaybetmiş. Çocuğun annesine davranışına çok kızdım. Her ne olursa olsun annesine karşı çok yanlış davrandı ilk bölümler. Çocuğun annesiyle aynı okula gitmek istememesini anlıyorum. Kız çocukları farklı düşünebilir ama erkek çocukları bu şekilde düşünüyor.

Cha hyun suka zaten hayran kaldim, onun Ha No Ranin yanında hep bir liseliye dönüşmesi çok hoş, itmeleri çekmeleri, kadına kafa yormaktan adamın saçları ağaracaktı neredeyse. Kim Woo Chul'a ne kadarda kızsam az ama aldatma olayı hepten sinir bozucu. Dizi boyunca adamı haklı bulduğum tek bir konu var. O da ikisinin birbirlerine uymadıkları ve birlikteliklerinin evliliğe benzer bir yani yok oluşuydu.

Dizinin her bölümünü hayallere dalarak, özleyerek hemde çok özleyerek kimi yerde gözyaşlarıma hakim olamayarak izledim. Keşke elimde sihirli bir değnek olsa ve ben tekrar okul yıllarıma dönebilsem dedim. Anın tadını çıkarmayı maalesef bilmiyoruz ellerimizin arasından kayıp giderken hayat yıllar sonra keşkelerimiz oluyor keşke diyoruz, özleyeceğimizden korkuyoruz. anılarımızı tozlu raflara koyuyoruz kalbimizle aklımızla unutuyoruz yeniden hatırladığımızda ise üzülsek bile mutlu oluyoruz.

Dizinin müziklerine gelecek olursam; Honey G "Wrongful Meeting" Roy Kim"You Don’t Love Me" Jung Joonil "Fine Day" Jannabi "Cuckoo" Yoo Sung Eun "Oh You Yeah"  Kim Min Jae&MAMAMO'dan Solar "Star" Jung Joonil "Fine Day"  benim dikkatimi çeken diziler oldu.

Twenty Again her bölümünde beni ağlattı duygusal olmayan bölümlerde bile. Çünkü No Ra 'nın hayatı beni derinden etkiledi. Verdiği mesajlar, konusu ve etkileyici hikayesi ile gerçekten mükemmel bir diziydi. Anı yaşamak önemli olsa da ondan daha önemli bir şey var. Kişiliğimizi unutmayarak kendi benliğimizle yaşamak. Hiçbir şey geç değil sen yeter ki iste. Bu diziyi izleyin pişman olmayacaksınız. Bu hayatta bir olmuşa bir de ölmüşe çare yoktur bunların dışında hiçbir şey imkansız değil hiçbir şey için geç değil yapabildiğimiz kadar sadece anı yaşayalım.

Dizi için puanım 7,8/10

2 yorum:

 1. Turkuaz burcu29 Mart 2017 23:34

  İzlenmesi gereken bir dizi daha demek 💪👍çok sevindim 🎢Puanı yüksek vermişsin demek ki başarılı 🎊Kaliteli olmasa affetmiyorsun biliyorum kırıyorsun puanı💎💎

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet beğenmiyorsam kırıyorum bilirsin. Hem eğlenceli hem de düşündürücü bir dizi severim böyle yapımları :)

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..