31 Mar 2017

The Universe's Star / Kore Dizisi


Naver&MBC işbirliği ile ortaya çıktı. Üç renk fantastik serisinin ilki olan beyaz sersi olan The Universe's Star mini dizinin senaristi Splash Splash Love dizisinden hatırladığımız Kim Ji Hyun.  Dizi, bir ölüm meleği olan Byul Yi'nin en sevdiği şarkıcı Woo Joo'nun ölümünü engellemek için baş ölüm meleği ile mücadelesini anlatıyor. Dizi 30'ar dakikadan 4 bölüm sürüyor.

Dizinin başrol oyuncularından biri  EXO'nun lideri Suho. Daha önce Prime Minister & I (konuk oyuncu) dizisinde kısa bir süre izledim. Bir diğer başrol oyuncusu Ji Woo. Daha önce Inspiring Generation ve You're All Surrounded dizilerinde izledim. Ji Woo'yu severim.You are all surrounded dizisinde Go Ara'nın canlandırdığı rolün küçüklüğünü oynamıştı. Okulun fırlama rolünün hakkını vermişti. Suho'nun başrol olarak ilk deneyimi. Ondan aktör kumaşı olduğunu ilk çıkış yaptığı zamanlardan beri düşünüyordum. Kendini biraz daha geliştirirse iyi işler başaracaktır.

Spolier içerir.

Diz hep dizi ve filmlerde mutlu son deriz ama gerçek hayatta öyle değil eninde sonunda hepimiz bir gün öleceğiz ve ölüm mutsuz son değil ölmeden önce yaşadıklarımız pişmanlıklarımız hatalarımız ve geride bıraktıklarımız bunu belirler. Bu dizi çok anlamlıydı gerçekten evet sonda kız gitti ama arkasında güzel şeyler bıraktı. İzlediğim bir çok diziden daha iyiydi az ama öz bir diziydi yinede uzun bir dizi olsaydı şayet konudan saptırılmadan gidilseydi. Reyting kıracak türden bir dizi olurdu.

Mini diziler arasında en iyisiydi diyebilirim. Olması gereken oldu, yerinde bitti. Çok hoştu ve anlamlıydı. Değerini bilmediğimiz şeyleri o kadar güzel anlattı ki. Seni seviyorum demenin ne kadar önemli olduğunu (tabii yerinde ve zamanında). Birisine baktığınızda ona son kez baktığınızı bilememeyi. Bu diziden sonra bazı şeylere daha çok dikkat eder oldum. Her şey zamanında olmalı ne önce ne de geç... Kız bildiğimiz çılgın ve amacına ulaşan bir fan. Son dakikalar ben uçtum zaten, ağlamayan ben kaç dakika ağladım bilemiyorum. kızımızın ailesine vedası çok güzeldi. Woo Joo ve oğlunun sahilde oturuşları. O sıcaklığı hissettim diyebilirim. Demem o ki vaktimiz varken sevdiklerimize sevdiğimizi söyleyelim ve o gülüşün ne kadar kıymetli olduğunu görelim

Konu müzik olunca Suho hemen bir şarkıyla diziye eşlik etti. Suho&Remi "Starlight"  harika bir şarkı.


Dizi için puanım; 9/10 (Mini diziler arasında)

4 yorum:

 1. Afişiyle dikkatimi çekmişti, ardından bir çırpıda bitirdim diziyi. Mini dramaların aksine uzun soluklu olmalıydı dedirten bir diziydi. Dedigin gibi çok anlamlıydı, zamanı iyi değerlendirebilmek ve günü sevdiklerimizle dolu dolu yaşamak en önemlisi her şey çok geç olmadan önce hayatımızın farkına varmamiz gerektiğini öğreten bir diziydi. Dizi kalite kokuyordu. Yazını çok beğendim okumaktan büyük keyif aldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun ve güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Mini dramalar arasında şu ana kadar konu olarak en iyisiydi. Güzel mesajlar içeriyordu. Kısa ve öz bir diziydi :)

   Sil
 2. Kore tutkunu olarak ne izlesem diye dolaşırken buldum bloğunuzu emeğinize sağlık çok güzel bir blog olmus.Three Color Fantasy serisinden bir dizi temsil olan 3 renk diziyide izlemiş biri olarak kesinlikle tavsiye ederi. Suho'nun oyunculuğuna bayıldım...

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim güzel düşüncelerin için. Her zaman beklerim :)
  Diğer iki renk diziyi de yazacağım bir kaç güne :)

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..