3 Nis 2017

Romance Full of Life / Kore DizisiNaver&MBC işbirliği ile ortaya çıktı. Üç renk fantastik serisinin ilki olan yeşil renk  Romance Full of Life mini dizinin senaristleri Hwarang dizisinden tanıdığımız Park Eun-Young ayrıca Park Hee-Kwon'dur. 4 yıldır polislik sınavına çalışan So In Sung, 8 kere sınavı kaybetmesine rağmen hala pozitif bir kişiliğe sahiptir. Daha sonra yüksek bir maaş verilen yarı zamanlı iş olan “Deney” adlı bir yerde çalışmaya katılmaktadır. Bu süreçte ayrıldığı kız arkadaşına kendini ispatlama çabasını konu alıyor.

So In Sung karakterini Yoon Si Yoon canlandırıyor. Daha önce Me Too, Flower!Flower Boy Next Door, The Prime Minister and IMirror of the Witch dizilerinde izledim. Yoon Si Yoon ciddi rollerin adamı değil. Kesinlikle romantik-komedi dizilerinde yer almalı diye düşünüyorum. So In Sung'un kız arkadaşı rolünde Wang So Ra karakterini Joo So Hyang canlandırıyor. Daha önce Who Are You: School 2015 ve Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo dizilerinde izledim. Şu role kadar canlandırdığı roller kötü karakterler oldu. Buradaki dizide iyi bir karakterde izledim. Bana kalırsa kötü karakterleri daha iyi canlandırdığı düşüncesindeyim. So In Sung'un en yakın arkadaşı Jo Ji Seob karakterini Kang Ki Young canlandırıyor. Her zamanki gibi fırlama bir karakterle karşımızda. Kang Ki Young son zamanlarda her dramada yer alıyor. Daha önce King of High School Life ConductOh My Ghost, Let's Fight Ghost, WWeightlifting Fairy Kim Bok-Joo dizilerinde izledim. Onu izlemek keyif veriyor.

Dizi ne çok iyi ne de kötü bir diziydi. Mesaj verilerek bir senaryo ortaya çıkarmışlar. Finali beğenmeyenler olmuş ama son derece anlaşılır ve yerindeydi. Bence Yoon Si Yoon'unun oyunculuğuyla ayakta kalan ortalama bir dizi olmuş diyebilirim. Deneyde kullanılan ilaç kendini ne kadar harika bir şeymiş gibi gösterse de onu ele geçirdi. Kendisine muhtaç hale getirerek onsuz bir hiçmiş gibi hissettirdi Un Sung'a. Dizide onun bu değişimini izlerken ne kadar güzel, harika desek de aslında kız söyleyene kadar farkındaydık. In Sung o halinin aslında o olmadığını, her insan başarılı, çekici, etkileyici, isteklerine kavuşabilen olmak ister. Bunun içinde ne kadar sinir bozucu olsa da çok çabalamak gerekir. Bunların sonucunda kazanmakta var kaybetmekte. Önemli olan gösterilen çaba. İnsanı insan yapan ortaya koyduğu çabadır. İlaç da o çabayı ortadan kaldırıp bir de üstüne istenilenden fazlasını veriyor. Bedelsiz güç elde edilmiş oluyor. Kızla olan o duygusal konuşmaları durumu kolaylaştırıyor. Dizide hep çocuk üzerinden konu işlenmiş olsa da, kız da bu zamana dek çocuk sayesinde dayanmış sınav sürecine. İzleyecek dizi olmadığında çerezlik izlenecek bir dizi. 

Dizi için puanım; 5/10 (Mini dramalar arasında)

Beyaz renk: The Universe's Star

2 yorum:

 1. Turkuaz Burcu4 Nisan 2017 15:39

  Düşünüyordum acaba izlesem mi diye ve seni bekliyordum 😁 Çok iyi oldu 💎🙏 izlemesem daha iyi olur o zaman .. yüksek puan verdiklerini kenara not ediyorum onlardan devam ederim😘 Çok çok teşekkürler emeğine sağlık Emoşum🤗🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Yoon Si Yoon izlemek için katlandım açıkçası :)Geriye dönük senin için puanlamalar yapacağım da vaktim pek olmuyor :)

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..