22 Haz 2017

The Miracle / Kore Dizisi


Bir mini diziyle daha karşınızdayım. Naver'de yayınlanan dizi,12 bölümden oluşuyor. Her bölüm ortalama 15 dakika sürüyor. Dizinin konusu; İki ikiz kardeşten biri olan, Kwon Si Ah (Kim Na Hyun) ünlü bir oyuncu, model ve idoldür. Kwon Si Yeon (Hong Yoon Hwa) ise kız kardeşinin iki katı ağırlığa sahiptir bu yüzden Si Yeon blog açmaya ve evden hiç ayrılmamaya karar vermiştir. Ama bir gün uyandıklarında ruhlarının değiştiğini fark ederler.

Bundan sonrası spolier içerir.

Tabi Sonamoo'yu ayrıca çıkış zamanlarından beri takip ederim. Nahyun dışında diğer üyelerin hiç dizide olmaması gerektiğini düşündüm. Nahyun içlerinde en iyi oyunculuk yapan olarak bile bir kaç noktada kötü oynadı. Üzgünüm ama diğer üyeler daha da kötüydü. Yine de öne çıkarmaları gereken üyeleri iyi seçmişler, diğer üyelerin de içinde en iyi rol yapan New Sun'dı. Hong Yoon Hwa; bilindiği üzere komediyen oyuncusu ve işin bayağı iyi. Bu diziyi izlememi sağlayan kesinlikle onun oyunculuğuydu. Özellikle Shi Ah rolüne girdiğinde onun bölümlerini büyük bir heyecanla bekledim. finalde Shi Ah ile okuldaki popüler çocuğu birlikte görmek isterdim. Madem onların hikayesi o kadardı hiç konmasaydı o çocuk hikayeye yani? Son olarak idolü oynayan çocuk Boyfriend grubundan Donghyun aslında iyi oyuncu. Ama idol olarak hiç olmamış bence. O çocuğa daha ponçik roller verilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü dizinin başında karizmatik takılırken hiç inandırıcı oynadığını düşünmedim ama daha sonra kıza aşık olduktan sonraki ponçik halleri güzeldi. Kendisine düzgün rol verilirse iyi oynayabileceğini gösterdi.

Sonu beğenmeyenler içinde; bence bu kısalıkta bu dizi için daha iyi bir son yapılamazdı. Dediğim gibi başta da, diziye çevrilse, daha uzun ve kaliteli bir yapım olsa yapılabilirdi daha iyi bir son ama bu şekilde bu en iyi son bence. Daha ne olacaktı ki? Yapacak bir şey olmadığı vakitlerde yaklaşık iki saatte bitirebileceğiniz bir dizi. Kötü de değildi, muhteşem de. Ama dediğim gibi senaryo geliştirilse daha güzel bir diziye dönüşebilirdi. Bu sebeple bu kadar az dakikayla ancak bu kadar olur diyor ve iyi seyirler diliyorum.

Dizi için puanım;5/10

8 yorum:

 1. Bence sen bayağı abartmışsın. Gayet de güzeldi. Yok o olmamış bu olmamış. Sana mı kaldı beğenmek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zevk meselesi arkadaşım. Okumak gibi zorunluluğun yok :)

   Sil
 2. netflix te karşıma çıktı dizi izleyip izlemene konusunda kararsızdım :)

  YanıtlaSil
 3. bende çok kararsızım izlesem mi izlemesem mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ortalama bir dizi olduğu için izleme işini sana bırakmak daha iyi. Yani çok bir şey beklemeden izlersen bir şey kaybetmezsin.

   Sil
 4. 1 bölüm süresi ne kadar ?

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..