8 Oca 2018

Man to Man / Kore Dizisi


JTBC / Netflix ortak yapımı olan Man to MAn filmi 16 bölümden oluşuyor. Senaristliği Descendants of the Sun dizisinden tanıdığımız Kim Won Suk yaparken, yönetmen koltuğunda Remember dizisinden tanıdığımız Lee Chang Min oturuyor. Dizinin konusu; Ajan K yani Kim Sul Woo'nun yeni görevi bir dünya yıldızı aktörün yakın korumalığını yaparak gizli olan görevleri tamamlamaktır. Bu süreçte dizi yaşanan olayları konu alıyor.Dizinin başrollerinde Park Hae Jin, Park Sung Woong ve Kim Min Jung yer alıyor.

 "Kendime bile güvenmem."
Park Hae Jin, dizide Kim Sul Woo yani Ajan K karakterini canlandırıyor. Daha önce My Love From the StarDoctor Stranger, Bad GuysCheese in the Trap dizilerinde izledim. Dizide gizli bir görev için Hallyu yıldızı Yeo Woon Gwang'ın koruması olan Kim Sul Woo aslında ulusal istihbarat servisi için çalışan ve ‘hayalet ajan’ olarak adlandırılan gizemli birisidir. Üst düzey operasyonlara katılmış ve hatta ajanların içerisinde sadece ona en yüksek yetkiler verilmiştir. Birçok üstün yeteneğin yanı sıra poker bir surata (duygularını yüzüne yansıtmayan kişiye verilen sıfat) sahip olan Kim Sul Woo herhangi bir iz bırakmadan ve %100 başarı göstererek verilen görevleri yerine getirmektedir. Ona verilen son görevde ise bir Hallyu yıldızını koruması istenir ve bu görev ile o kariyerindeki en zorlu sürecin içerisine girer. 

"Benden kurtulmayacak mısın?
Sanırım ben en tehlikeli adamım."
Park Sung Woong, dizide Yeo Woon-Gwang karakterini canlandırıyor. Daha önce Bridal Mask, Hidden Identity, Remember, Squad 38 dizilerinde izledim. Bir Hallyu yıldızı olan Yeo Woon Gwang, oyunculuk hayatına dublör olarak başlamıştır ve canlandırdığı kötü karakterler ile ün kazanmıştır. Şimdi ise popülaritesi ülkesinin sınırlarını aşmış ve ülkesinin sevgisini kazanmıştır. Ancak onun gizli bir hikâyesi vardır. Park Sung Woong'u izlediğim dizileri aksiyon ağırlıklı. Fakat bu dizideki rolüyle benim gözümde devleşti diyebilirim. Her karakterin adamı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.
"Oppam çiceklerden bile daha güzel."
Kim Min Jung, dizide Cha Do Ha karakterini canlandırıyor. Daha önce Gap Dong dizisinde izledim. Yeo Woon Gwang’ın lise yıllarından beri en büyük hayranı ve aynı zamanda menajeri olan Cha Do Ha.bir eğlence şirketinde çalışmaktadır.Tüm yeteneği ile onu korumaktadır. Kim Sul Woo ile tanıştıktan sonra onun mükemmel dünyası karmakarışık hale gelir. Kim Min Jung tam anlamıyla bu dizide dikkatimi çekti. Bir çok insan oyunculuğunu beğenmemiş fakat canlandırdığı karakterin tamda böyle birine ihtiyacı vardı diye düşünüyorum.Yeon Jeong Hun; dizide Mo Seung Jae karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Mask dizisinde izledim. Zengin bir ailenin üçüncü nesil varisidir. Mo Seung Jae babasının ani ölümünden sonra dedesinin istediği bir hayatı yaşar ve içindeki hırsı saklar.Sonu göremeyen kahraman olamaz misali ne kadar kötülük varsa arkasındaki adam. Jeong Hun'un Mask dizisindeki performansı beni diziye bağlamıştı. Bu tür rollerde görmek dışında romantik komedideki yanlarını izlemeyi çok isterim. Aşırı karizmatik bir adam.Chae Jung An; dizide Song Mi Eun karakterini canlandırıyor. Daha önce When a Man Loves, The Prime Minister and I, Ex-Girlfriends' Club, Yong PalEntertainer dizilerinde izledim. Mo Seung Jae’nin Song Mi Eun, evlenmeden önce geleceği parlak bir oyuncuydu ve gerçekte Yeo Woon Gwang’ı sevmektedir ancak Mo Seung Jae' yi alaşağı etmek için onunla evlenmiştir. Bir tanede çocukları vardır. İfadesiyle düşüncelerini gizlemeyi çok iyi başaran güzel oyuncuya bu tür diziler fazlasıyla yakışıyor. Jeong Man Sik; dizide Lee Dong Hyun karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Me Too, Flower!, The King 2heartsI Can Hear Your Voice (konuk oyuncu), Local Hero, Entertainer dizilerinde izledim. Lee Dong Hyun NIS adına çalışan bir savcıdır. Görevlerini Ajan K ile sürdümektedir. Jang Hyun Sung dizide Jang Tae Ho karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Big3 Days, Punch, Heard It Through the Grapevine, SignalDoctors, While You Were Sleeping dizilerinde izledim. NIS topluluğunun şefidir. Cha Do Hyun ve Ajan K ile çalışmaktadır.


Oyuncular arasındaki uyum çok güzeldi. Özellikle Park Hae Jin'inin oyuncularla yakaladığı kimya tartışmasız diziyi götüren en büyük unsurdu diyebilirim. Park Hae Jin-Park Sung Woong, Park Hae Jin-Lee Do Hyun, Park Hae Jin-Do Ha olan sahnelerindeki uyumu diziyi izlettirdi. Park Hae Jin, Bad Guys dizisindeki ifadesiz hali ve My Love From the Star dizisindeki tatliş hallerinin karışımı bir karakteri canlandırdı. Özellikle Park Sung Woong ile bromance hallerini çok sevdim. Birbiriyle uyumu aşk uyumunun bile önüne geçti diyebilirim.

Dizinin kurtarıcısı bir diğer kişide Park Sung Woong oldu. Çok büyük oyuncu. 5 Milyon Doları feda ettiği tahtadan bibloları her gece temizlemesi ayrıntısından tutunda, uyku göz bantlarına kadar her şey efsaneydi. Kim Min Jung'un canlandırdığı Do Ha karakterine bir çok kişi ısınamamış. Açık söylemek gerekirse ilk bölümlerde bende o şekilde hissediyordum. Bu da fazla abartılı oynadığını düşündüğüm içindi. Fakat bölümler ilerledikçe bir şekilde onu da izler, sever oldum. Park Hae Jin ile uyumu diğer oyunculara nazaran vasattı.

Mo Seung Jae karakteriyle karşımıza çıkan Yeon Jeong Hun bence dizinin kötü adamı olarak en çok yakışan kişiydi. Mask dizisinde oyunculuğuna aşık olmuştum. O dizi için açık ara önde götüren karakter kesinlikle oydu. Man to Man dizisindeki kötü adamlarımızdan birisi. NIS'i tamamiyle olmasa bile bir kısmını ele geçirmiş, parasıyla herkese hükmetmeden bir iş adamı. Yeon Jeong Hun'u eşi rolünde Chae Jung An yer alıyor. Uzun süre birbirlerine düşman mı değil mi diye düşünürken aslında finale doğru senarist doğrusunu gösterdi. İkisinin kimyası çok güçlüydü. Ben başka bir dizide ikisini izlemeyi çok isterim. Neden bilmiyorum ama başkanın eşiyle son sahnesi ile görünce içim bir garip oldu. 

Dizi yayınlandığı sırada ilk bölümleri izledim fakat sıkıldığım için ara vermiştim. Fakat ara vermem hataymış. Dizinin devamını getirdikten sonra izlerken keyif almaya başladım. Yönetmen Park Sung Woong ve  Park Hae Jin'in bütün özelliklerinden faydalanmış. Mimikleri, ifadesizliği derken ortaya seyri güzel bir dizi çıkıyor.
Dizinin bir güzelliği de Park Hae Jin'in Ajan K olarak canlandırdığı sahneler oldu.

Sen sus gözlerin konuşsun 

Yeo Woon Gwang'ın Sul Woo her gittiğinde bu şekilde tribe girip yataktan çıkmadığı halleri çok güzel düşünülmüş ayrıntılardan biriydi.


Senarist finaldee güzelce bağladı konuyu. Ben dizisinin ortalarından sonra izlerken keyif aldığım bir dizi oldu. Bromance kimyası çok hoştu ama ajan hengamesinde araya kaynadı doyamadım aşk kısmı iyi yazılmamıştı Park Hae Jin son dönemlerde hep mimiksiz roller verildiği halde komediye de yeteneği olduğunu mimiklerle ölümcül bakışlarla dahi güldürdü en başlarda aktöre attığı bakışlar ve mimiklerini izlemek eğlenceliydi. Finali uçu açık bıraktılar. Düşüncem olası bir ikinci sezon için Park Hae Jin ile devam edilebilir şeklinde. Diziyi haftasonu bitirdim. İki gün kısa bir sürede  oyunculara alışmıştım. Aksiyon romantik komedi türünde bir dizi olarak tanımlanabilir. Fakat komedi, aksiyon, romantik şekilde sıralanabilir. Dizinin komik sahneler çoktu olmasına rağmen dizi hiç yormadı. Oyunculuklar çok iyiydi kızı her ne kadar beğenmeyenler olsa da ben dahil fakat bende ilk bölümler beğenmiyor olmama rağmen izleyince kıza alıştım ve oyunculuk olarak beğendim. Bildiğimiz üzere dizilerde oyunculuk daha önemli güzel olmakla iş bitmiyor. Final bölümünü beğendim kötüler cezasını buldu.

Un Gwang ve onun Türkan Şoray'dan aşağı kalmayan kanunları çok tatlı değil miydi :)

Song Joon Ki banka görevlisi  konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.
 Namgung Min, aktör olarak konuk oluyor. İzlemesi çok keyifli.

Dizi müziklerinden bahsedelim. Huh Gak"You're The Reason" Lim Chang Jung "You tell me"  MAMAMOO "Open Your Mind" VIXX "Take Your Hand" Standing Egg "Map of Heart" Vromance "Full of Wonders"  Aurora "Yang Pa" Park Bo Ram & Basick "Destiny" benim dikkatimi çeken şarkılar oldu. Tamamını dinlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Albümü dinlemek için; TIKLA

Türk Hava Yolları diziye sponsor olmuşken finali Macaristan yerine Türkiye'de bitirselerdi harika olurdu. Yüksek bütçeyle hazırlanmış gerçekten kalitesini belli eden ufak tefek hatalara rağmen oyuncuların işlerini iyi yaptığı çok keyifli bir yapımdı. Ben sevkle izledim. Umarım sizinde bol bol güleceğiniz bir dizi olur. Son olarak video size bonus olsun .
Mimik kralı Park Ha Jin iftiharla sunar :)

Dizi için puanım; 7,5/10

2 yorum:

  1. İzleme listemde olan bir dizi ama elim henüz gitmemişti oynat butonuna basmaya. Yorumun üzerine yakın zamanda izleyeceğim sanırım. Detaylı bir yazı olmasının yanında spoiler bulundurmamasına sevindim. Güzel bir yazı olmuş. 🤗 Sevgiyle kal.. 💙

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bence izlemeyi geciktirme eğleneceğin bir dizi olacağına eminim. Spolier olan yazılarımda mutlaka uyarı koyuyorum. İzledikten sonraki yorumunu merak ediyorum. Sevgiyle kal💕

      Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..