22 Şub 2018

Manhole / Kore Dizisi
KBS2 kanalından yayınlanan Manhole, dizi bir zaman gezgini olan Bong Pil etrafında dönmektedir. Bong Pil bir hafta içinde gerçekleşecek bir düğünü engelleyebilmek için geçmiş ile günümüz arasında dolaşmaya başlar.

Kim Jae Joong dizide Bong Pil karakterini canlandırıyor. Daha önce Protect The Boss, Triangle, Spy dizilerinde izledim. Bong Pil, 3 yıldır devlet memurluğu sınavına hazırlanmaktadır. Devlet memurluğu sınavına hazırlanmasına karşın sınava çalışmaktan memnun değildir. Bu yüzden mahalleli tarafından işsiz güçsüz, hovarda birisi olarak anılmaktadır. O, bir posta müdürü olan babasına bağlı olan daha olgunlaşmamış birisidir. O, Kang Soo Jin’i 28 yıldır tek taraflı olarak sevmektedir. 
UEE; dizide Kang Soo Jin karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Golden Rainbow, High Society,  She Was Pretty, Marriage Contract, White Nights dizilerinde izledim. Bong Pil’in  kapı komşusu olan Kang Soo Jin onun 28 yıldır arkadaştır. O, geçen 28 yıl boyunca Bong Pil ile arasına bir duvar örmüştür. Ancak buna rağmen Bong Pil uzun zamandır ona âşıktır. Bununla birlikte Soo Jin yakın zamanda başka birisi ile evlenecektir. Onun evlilik tarihi yaklaştıkça Bong Pil’in kendisine olan sevgisini başka bir bakış açısıyla görmeye başladıktan sonra duyguları alt üst olacaktır.
Jung Hye Sung dizide Bong Pil ve Kang Soo Jin  ile aynı mahallede onlarla büyüyen Jin Sook karakterini canlandırmaktadır. Daha önce To The Beautiful You, Pride and Prejudice, Blood , Oh My Venus, Remember, Love in the Moonlight dizilerinde izledim. Onun karakteri, arkadaş ortamındaki en zeki kişidir. Ancak onun çılgınlıkları konusunda eline su dökebilecek kimse de yoktur. 


Baro; dizide Bong Pil’in arkadaşı olan Jo Seok Tae karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Reply 1994, God's Gift - 14 Day, Angry Mom, dizilerinde izledim. Bong Pil onu en yakın arkadaşı gibi görmektedir ancak Seok-Tae böyle düşünmemektedir. Bong Pil'in hayatının berbat olduğu günü iple çekmektedir. Çok nazik ve utangaç birisi gibi görünebilir. Ancak arkadaşının yüzüne gülümseyen ve arkasından onu bıçaklayabilecek bir kişiliğe sahiptir.

 • İçerik hakkında bilgiye yer vermeden önce açıkçası diziyi oyuncuları için izledim. Jae Joong askere gitti geldi, 2 yıl bekledik. Geldikten sonra ekranlara hemen de dönmedi. bu ne demek? Biz bu çocuğu 2,5 yıldır sabırla bekledik demek. Güzel bir senaryo senaristin üstesinden gelemediği bir senaryo haline geldi.
 • Dizinin 3. ve 4. bölüm acayip komikti, 5 ve 6 üzücüydü. Sonrasında bir toparlayamadı kendini. Manhole konusu güzel olsa da izleyicinin beynini yaktılar. İnsan dizi izleyince yorulur mu? Final olana kadar sabırla izledim diyebilirim. O da oyuncuların hatırına. Çünkü ortada bir emek vardı. Final öncesi JaeJoong'un konuşması; "Manhole' dizisinin Bong Pilini önemseyen ve sevenlere teşekkür etmek istiyorum, Kore'de ve yurtdışında Pil sevenlerin sayesinde enerjiyle dolaşıp film yapmayı başardı. Bu yapım gerçekten yalnız bir savaştı. Ne kadar zor olduğunu anılarımda uzun süre hatırlayacağım. Lütfen, Soojin'i 28 yıldır seven Pil'in mutluluğunu koruyup koruyamayacağını tahmin edin ve Pil'in Soojin'e olan sevgisinin kendisine ulaşıp ulaşamayacağını öğrenin. Mutlu bir gelecek var. " 
 • Komikti, zorladı senarist ama verdiği mesaj güzeldi. Geciktirmeyin gidin konuşun en azından içinizde kalmaz. Yapamadıklarınızdan değil yaptıklarınızdan pişman olun. Hatta pişman olmayın. Her şerde bir hayır vardır.
 • Dizinin müzikleri; Sandeul "Tell me" Maktub "Love Come" Kim Jisoo"Stay with Me" U-KISS "RUN A WAY" Louie & Geeks - "Airplane" (feat. Hayana) Sooyoon (Royal Pirates) "To You" Norwegian wood "It's a Secret" benim dikkatimi çeken şarkılar oldu.
Dizi için puanım;10/4,5

2 yorum:

 1. jae joong için sabırsızlıkla bekliyordum ama etrafta okuduğum olumsuz yorumlar çok soğuttu -_-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde Jaejoong için izlediğim bir dizi oldu. Verdiği mesaj dışında senaryoyu harcadı senarist öyle diyim :(

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..