27 Şub 2018

Temperature of Love / Kore Dizisi

 

Lee Hyun Soo hevesli bir dizi yazarıdır. "Jane" kullanıcı adıyla "İyi Çorba" kullanıcı adlı On Jung Sun (Yang Se Jong) ile internet üzerinden yazışmaya başlar. "İyi Çorba" aslında On Jung Sun (Yang Se Jong)'dur. On Jung Sun (Yang Se Jong) Fransız mutfağı aşçısı olmayı hayal etmektedir ve bu ikisi gerçek hayatta karşı karşıya gelirler. ''Temperature of Love'' dört ana karakterin hikâyesini anlatmaktadır. Lee Hyun Soo (Seo Hyun Jin) dizi yazarı olma hayalinin peşinden gitme uğruna hâlihazırda çalıştığı büyük şirketteki işinden istifa etme pervasızlığını gösterir. Ancak mesele aşk oldu mu mantığına göre hareket etmektedir. 

İlk görüşte aşka inanmadığı için ondan altı yaş küçük genç bir aşçı olan On Jung Sun'u kendinden uzaklaştırır. On Jung Sun, Lee Hyun Soo hayatına kendi eşsiz yoluyla sıcaklık ve mutluluk getirecektir. Bu arada dışarıdan soğuk görünse de tutkulu bir kişiliği olup başarılı bir iş adamı olan Park Jung Woo vardır. Ji Hong Ah, Lee Hyun Soo'nun yakın arkadaşı ve yardımcı yazardır ayrıca dünyanın kendi etrafından döndüğüne inanmaktadır. Gözlerinin önünde On Jung Sun'un Lee Hyun Soo'ya âşık olduğunu görmek onu giderek çileden çıkarmaktadır.


Seo Hyun Jin, dizide Lee Hyun Soo karakterini canlandırıyor. Daha önce Let's Eat 2, Another Miss Oh, Romantic Doctor, Teacher Kim dizilerinde izledim. Kendini; açık sözlü pervasız olarak tarif eden Lee Hyun Soo senaristtir. On yıla aşkın bir kariyeri vardır. Hiçbir şekilde yalan söyleyemeyen iş bitirici bir realisttir ayrıca anlık kararlar vererek hiç düşünmeden harekete geçmektedir. Tanınmış bir üniversiteden mezun olmasının ardından zekâsı, kendine güveni ve dürüstlüğüyle ile tanınmış ama gönül ilişkilerinde her zaman başarıyı yakalayamamıştır. Bilhassa ilk bakışta aşka inanmamaktadır. 

Yang Se Jong, dizide On Jung Sun karakterini canlandırıyor. Daha önce Romantic Doctor, Teacher Kim, Duel dizilerinde izledim. İyi Çorba / İyi Şef isimli Michelin yıldızlı bir restoranın hem sahibi hem de aşçısıdır. İyi huylu insanları arayıp bulur ancak sınırları konusunda oldukça nettir ve başkalarınca kontrol edilmekten de yahut başkalarını kontrol etmekten de nefret eder.Kazanmayı seven ve spor yapmaktan keyif alan rekabetçi bir insandır. Dışarıdan dört dörtlük birisi gibi görünse de zayıf noktası onda derin yaralar bırakmış olan annesidir. Liseyi bıraktıktan sonra aşçılık okuluna katılmak üzere Paris'e taşınmıştır. Mutfakta bir sıralama olmayıp herkesin üstüne düşen bir görevi olduğuna ve önemli olanın kişinin kendi sezgilerine güvenmesi olduğuna inanır. 

Kim Jae Wook, dizide Park Jung Woo karakterini canlandırıyor. Daha önce  Voice, Inspiring Generation, Who Are You izledim. On Jung Sun'un aşçılığını beğenip İyi Çorba restoranını açmak için onunla ortak olan eğlence ajansı CEO'sudur. Ancak esas kıza âşık olacak ve nihayetinde Park Jung Sun ile yalnızca iş ortaklığıyla kalmayıp aşkta da birer rakip hâline geleceklerdir. 
Jo Bo Ah dizide Ji Hong Ah karakterini canlandırıyor. Daha önce Surplus Princess, Sweet Stranger and Me dizilerinde izledim. Babası büyük bir holdingin yan kuruluşunun CEO'sudur. Ayrıca hevesli bir dizi yazarıdır. Oldum olası varlık içinde yaşamış hayatı boyunca bir şeyler için çabalaması hiç gerekmemiştir. Lee Hyun Soo ile birlikteyken sürekli olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeye alışkındır. Hoşlandığı tek kişi olan Şef On Jung Sun'un ise bir türlü dikkatini çekemiyordur.Sim Hee Seop, dizide Choi Won-Joon karakterini canlandırıyor. Daha önce Awl, Rebel: Thief Who Stole the People, A Person You May Know dizilerinde izledim. Sim Hee Seop'u keşfettiğim dizi  Rebel: Thief Who Stole the People dizisi oldu. Fakat oyunculuğuna hayran kaldığım ise mini dizi olan A Person You May Know ve bu dizi oldu. Aşırı sevimli yüzüyle beraber girdiği rollü çok sevdim. Dizide İyi Çorba / İyi Şef, yardımcı şefi ve başrol karakterlerimizin arkadaşıdır.

Oyunculara arası uyum çok güzeldi ama en çok ikisi arasındaki abi kardeş uyumunu sevdim.

 • Bu dizi; yalnızlık ve diğer duygusal yaralarla boğuşan günümüz gençliğinin karmaşık aşk hayatlarını anlatıyor. Rüzgâra kapılmış, aşkı kendi içlerinde keşfeden ve başkaları için sevip yaraları olan insanlar hakkındakileri. Dört ana karakterin dünya görüşleri karşı karşıya gelip kendi yaşam biçimlerinin en iyisi olduğuna dair birbirlerini ikna etmeye çalışacak ve bu süreçte olgunlaşacaklar. 
 • Senarist Ha Myung Hee'nin Can We Get Married, High Society, Doctors dizilerinden hatırlayabilirsiniz.. Onun senaryoları hayatın içinden gibi görünse de replikleriyle olayı farklı bir boyuta taşıyabiliyor. Ayrı ayrı baktığımızda sıradan görünen olayları size öyle bir şekilde yansıtıyor ki bütününe baktığınızda bir hikaye bırakıyor. Herkese hitap etmeyen dizilerden biri. Ben bu diziler arasında en çok Temperature of Love dizisini sevdim. 
 • Dizi en başından aynı tempoda gitmesine rağmen sıkılmadım ama öyle aşırıda heyecanlanıp, eğlenmedim. Dizinin büyük bir olayı yok ama ince işlenmiş detayları var. Ben bu detayları sevdim.Bunların arasında şefin annesiydi. İnsanların garip karşıladığı, ailesinin bile fazlalık olarak gördüğü bu kadının hisleri ve yaşantısı oldukça kıymetli dersler içeriyor. Senaristimiz gerçekten oldukça kıymetli bir eser çıkarmış. Her şeyi kendi yazıp göstermektense devamını kendi içimizde düşünüp getirmemizi sağlamış.
 • Az önce dediğim gibi konusu aslında basit. Bir iki karakter ve onların geçmişleri, hayatla mücadelelerini anlatıyor. Enteresan olan hikayenin basit olduğu halde merak uyandırması ve izlettirmesi. Bunda en büyük etken başrol oyuncuların uyumu ve karakterlerine bürünüyor olmaları. İşledikleri aşk hikayesi de içimi ısıttı. Özellikle 4. bölümün sonunda bir birlerine koşmaları güzel bir ayrıntıydı.

Albümü dinlemek için; TIKLADizi için puanım;10/7

2 yorum:

 1. Merhaba.günlerdir bir kore dizisi arıyorum.birlikte olduğu adam arkadaşıyla ayrıldığı nı bildiriyor.kız çok ağlayınca adam bilet üstüne 3 yıl evlenemezzse evleneceğim diyor.bana yardımcı olurmusun .teşekkür ler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Böyle bir dizi hatırlıyor gibiyim. Hatırlayabileceğiniz başka ayrıntılar var mıdır?

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..