27 Haz 2018

My Husband Oh Jak-Doo / Kore Dizisi


Han Seung Joo  otuzlarında bekar bir bayandır ve bir kanalda yönetmen olarak çalışmatadır. Maalesef ev işlerinde kendi işindeki gibi başarılı değildir. Yalnız bir bayan olarak toplumsal ön yargılarla başı derttedir. Etrafından gelen “Hadi evlen artık!” baskılarından kurtulmak için dağda yaşayan Oh Jak Doo ile evlenir. Başta mantığa ve kağıda dayalı yapılan bu evlilik daha sonra aşk evliliğin dönüşecektir.

  • Uee dizide Han Seung Jo karakterini canlandırıyor. Daha önce  Golden Rainbow, Ho-Gu's Love, High Society, Marriage Contract, White Nights, Manhole dizilerinde izledim. Bir yayın istasyonunda yapımcı olan Han Seung Joo, hayatında hiç ev işi yapmamıştır ve sadece kariyerine odaklanmıştır. 30’lu yaşlarının ortalarında bekâr bir kadın olduğu için etrafındakiler tarafından çok sık eleştiri alır. Bir gün, bu eleştirilerden kurtulmak ve 'evli bir kadın' olmak için âşık olmadığı ile evlenmeye karar verir
  • Kim Kang Woo dizide Oh Jak Doo karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Goodbye Mr. Black, Circle: Two Worlds Connected dizilerinde izledim. Bir dağda yaşayan Oh Jak-Doo orada yaşamak için sebepleri vardır
  • MBC kanalında yayınlanan dizi 24 bölümden oluşuyor.
  • Değer görmediğini düşündüğüm bir diziydi. Sıkıcılıktan uzak doğal ve gerçek yaşamı anlatan bir diziydi. Çerezlik bir dizi izlemek isteyenler için oldukça ideal bir yapım. Çerezlik bir dizi olduğundan beklenti içinde olunmadığında keyif verecek dizilerden biri.
  • Oyuncular arasındaki uyum güzeldi. UEE genellik oyunculuğuyla eleştiri alan bir idol. Fakat ilk yapımından son yapımına kadar kendini fazlasıyla geliştirdiğini düşünüyorum. Sadece olaylara verdiği tepkilerdeki mimikler çok iyi değil. Bu da ister istemez diziden soğutabiliyor. En kötü yapımlarını izlemiş olmama rağmen ondan vazgeçmedim oyunculuk gelişimi gerçekten mutlu ediyor. Marriage Contract dizisinde kendini gerçekten zirveye çıkardı. İzlediğim en güzel yapımlarından biriydi. Kim Kang Woo sinema sektöründe daha çok yer alan bir oyuncu fakat onu dizi sektöründe daha çok görmek isteriz.

Dizi için puanım; 6,5/10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..